Zaraće – plaża Malo Zaraće

U podnóża wsi Zaraće znajdują się dwie zatoczki odległe od siebie zaledwie o 200 m: Velo Zaraće i Malo Zaraće.
O zatoczce Velo Zaraće już pisałam, ponieważ częściej z niej korzystam. Ma trochę więcej atrakcji. Warto jednak jest wspomnieć również o plaży znajdującej się w zatoczce Malo Zaraće. Jest trochę mniejsza od plaży Velo Zaraće.

Zatoczkę Malo Zaraće od morza zamyka skalisty klif. Stanowi doskonałe schronienie dla łodzi podczas nagłych załamań pogody. Jej bliźniczka, Velo Zaraće znajduje się dokładnie po przeciwnej stronie. Generalnie są bardzo do siebie podobne. Leżą u podnóża tej samej góry, dlatego kolor skał jest taki sam. Różnią się jednak bardzo. Malo Zaraće jest równie urokliwe jak Velo Zaraće, ale jej wygląd bardzo zależy od tego jaka jest w danej chwili pogoda. Gdy morze jest spokojne i brak wiatru, Malo Zaraće jest oazą spokoju, przy wietrze wygląda bardzo groźnie. Schodzi się na nią po stromych schodach.
Polub mnie

Malo Zaraće

Fot: Katarzyna Dorycka

Jest doskonałą plażą na upały, ponieważ leży w cieniu drzew, w odróżnieniu od Velo.
Składa się z większych i mniejszych kamyków.
Nie ma za dużo wybrzeża, więc chyba dlatego nazywa się Malo Zaraće. Malo po chorwacku znaczy „mała”. Plażowicze w bardzo pomysłowy sposób znajdują swoje miejsca do plażowania. Czasami w pobliżu skał, między nimi lub na nich. Wszystkie pomysły dozwolone.


Fot: Katarzyna Dorycka

Otaczają ją duże skały, w których znajdują się wszelkiego rodzaju jamy i dziury, które są fajne do nurkowania i oglądania żyjących w nich stworzonek.
Jest w niej jeden dom do wynajęcia oraz kościółek.
Mam nadzieję że na zdjęciach widać jaka jest ładna. Stanowi pewną odmianę dla bardzo słonecznej i trochę ludniejszej plaży Velo.

Komentowanie jest wyłączone