Plaża Rućica

Plaża Rućica znajduje się w Chorwacji na wyspie Pag, za miejscowością Metajna.
Będąc w Chorwacji koniecznie powinno się to miejsce zobaczyć, chociaż raz warto na tę plaże pojechać.
Plaża Rućica jest wyjątkowa z wielu powodów. Nie ma na niej drzew. Cała roślinność rośnie niziutko nad ziemią. Jest ona pokryta różnego rodzaju ziołami i małą rachityczną kosodrzewinom, charakterystyczną dla całej Chorwacji. To może nie jest zaletą, gdybyśmy szukali cienia, ale jeżeli chodzi o krajobraz, to sprawia o jego wyjątkowości i pięknie.
Wyspa Pag w Chorwacji, zwana jest bardzo często ” księżycową wyspą”. To właśnie te okolice najbardziej na tę nazwę zasługują. Są niezwykłe. Zbliżając się do plaży widzimy piękny widok. Mamy do wyboru dwa parkingi. Na rozwidleniu szutrowej drogi, trzeba skręcić w prawo albo w lewo. Pierwszy parking jest po prawej stronie. Stąd jest trochę dalej do plaży Rućica, ale rozpościera się niecodzienny widok na Paskie Vrata. Cudo.
Polub mnie
Plaża Ruciće

Fot: Katarzyna Dorycka

Z lewego parkingu bliżej jest do plaży Rućica oraz do drogi prowadzącej na wyprawę do innej plaży, nazywanej Beritnica. Te dwie plaże są perełkami godnymi zobaczenia.
Wybierając się na plażę Rućica, trzeba koniecznie zabrać ze sobą parasol. Tu nie znajdzie się ani odrobiny cienia. Są na niej drobne kamyki i łagodne zejście do morza. Może nie jest to koniecznie plaża do codziennego jeżdżenia na nią, ale chociaż raz trzeba ją koniecznie obejrzeć. Leży przy dużych i niezwykłych skałach, które stanowią jej otoczenie i właśnie z tego powodu jest warta obejrzenia. Widok na Paskie Vrata w pogodny i bezwietrzny dzień jest naprawdę niecodzienny. Lepszy widok rozpościera się jedynie z Beritnicy.

Fot: Katarzyna Dorycka

Aby dotrzeć do plaży Beritnica to jest dłuższa wyprawa i o pisałam ją tutaj.
Mam nadzieję że piękno tego miejsca chociaż w ułamku procenta udało mi się pokazać na moich zdjęciach.

Fot: Katarzyna Dorycka

Komentowanie jest wyłączone