Zaraće – zatoczka Velo Zaraće

U podnóża tej niewielkiej i malowniczej wioski znajdują się dwie niewielkie zatoczki z kamienistymi plażami, odległe od siebie zaledwie o 200 m: jedna z widokiem na wschód nazywa się Velo Zaraće a druga od zachodu o nazwie Malo Zaraće. Obie zatoczki od morza zamykają skaliste klify.
W obu zatokach znajdują się apartamenty na wynajem. W Velo Zaraće znajduje się też restauracja specjalizujące się w przygotowywaniu owoców morza. Można w nich dostać homary, krewetki, kalmary ale również spaghetti. Zawsze jak wracamy do Zaraće, zjadamy właśnie krewetki. Są bardzo dobre, porcja jest naprawdę imponujących rozmiarów no i przede wszystkim stosunkowo nie drogie. Do zatoczek można dostać się samochodem i łodzią. Droga nie jest łatwa, ale poruszając się po Hvarze, to nie żadna nowość. Nie polecam zjazdu do zatoczek kierowcą bez doświadczenia. Jest to bardzo cienka i stroma droga, wymagająca dużych umiejętności w prowadzeniu samochodu. Myślę jednak że na Hvar nie wybierają się świeżo upieczeni kierowcy. Nie byłoby to dla nich przyjemne doświadczenie, mimo że dosłownie z roku na rok, drogi są naprawdę lepsze.

Polub mnie

Plaża Velo Zaraće

Fot: Katarzyna Dorycka

Jest słoneczna i dzięki klifowi jest na niej bardzo spokojne morze. Idealna do opalania dla osób lubiących przebywanie na słońcu
W momencie gdy wiatr utworzy fale i mamy dość słonka, możemy się przenieść do jej bliźniaczej siostry Malo Zaraće. Tam znajdziemy bardzo dużo cienia i jest szansa że nie będzie fal, również dzięki klifowi. Te zatoczki bardzo się uzupełniają.
Na plaży można skorzystać z podstawek pod parasole, knajpki która jest bezpośrednio przy plaży, oraz można wypożyczyć łóżka do opalania. Posiada również bardzo malownicze podwodne krajobrazy, dla tych którzy lubią snurkowanie.

Fot: Katarzyna Dorycka

Na zdjęciu poniżej pokazałam widok który rozpościera się nad woda i pod wodą. Myślę że chyba fajnie wyszło i trochę pokazało podwodny krajobraz zatoki Malo Zaraće.

Malo Zaraće

Fot: Katarzyna Dorycka

Mam nadzieję że na zdjęciach widać jak jest urokliwa.

Komentowanie jest wyłączone