Niepotrzebnie rezygnujemy z rzeczy, które mogą nam dać, wiele przyjemności

Deska do pływania

Plaże w Chorwacji są dostępne dla wszystkich. Są dwa rodzaje plaż: miejskie i dzikie. Zazwyczaj nie ma miejsc wydzielonych do kąpieli, ani flag sygnalizujących bezpieczną kąpiel. Jest dobrze jak są boje, które najczęściej służą do cumowania łodzi.
Wchodzimy do wody na własne ryzyko, dlatego warto sprawdzać jak głęboko jest dno.
Wybrzeże w Chorwacji, najczęściej skaliste. Często zrobione są również betonowe tarasy, tam gdzie nie ma naturalnego zejścia do wody.
Na chorwackich plażach, nie ma ratowników. Musisz liczyć zawsze na siebie, czy jesteś dobrym czy złym pływakiem. Co ma zrobić ktoś, kto słabo pływa?
Stąd wziął się pomysł deski do pływania.

Bliskich będących w wodzie, zadręczałam swoim niepokojem o nich. Zazwyczaj męczyłam: nie płyń tak daleko, tam jest za głęboko, wracaj. Jak ja byłam w wodzie, słyszałam dokładnie to samo. Aby dać i odzyskać wolność w wodzie, zaopatrzyliśmy się w deski do pływania. Deska przymocowana rzepem do nadgarstka, dała nam wolność i bezpieczeństwo w różnych wodnych sytuacjach. Sprawia też, że mając takie zabezpieczenie, płyniemy dalej i widzimy więcej. Zazwyczaj deska pływa za nami w tyle, lecz w trudnych momentach, jest pod ręką. Może się zdarzyć zachłyśnięcie wodą lub skurcz. Coś nie spodziewanego, co spowoduje że wpadniemy w panikę. Mając deskę przy sobie, nie jest to niebezpieczne, bo mamy możliwość chwycenia się jej.

Zachęcam do kupna takiego sprzętu. Nie ważne ile masz lat, ręczę Ci że w komplecie z maską, „fajką” i płetwami da wiele frajdy. Już kilka osób przekonało się do takiego pływania.
Polub mnie
Deska

Fot: Katarzyna Dorycka

Co roku widzę osoby stojące w wodzie, zostawione przez dobrze pływających towarzyszy. Najczęściej wygląda to tak: kilka razy taka osoba się zanurzy, postoi i wychodzi z wody.
Nudzi się bo nie ma co robić. Wiele traci nie pływając i nie snurkując. Wystarczy trochę poćwiczyć i można płynąć gdzie dusza zapragnie. Naturalnie, z deską też trzeba być ostrożnym. Trzeba trochę poćwiczyć pływanie. Jest to jednak do zrobienia.
Niepotrzebnie rezygnujemy z rzeczy, które mogą nam dać, wiele przyjemności. Życie jest takie krótkie, że nie warto z niczego rezygnować. No i żyje się tylko raz, nie będzie poprawki.

Komentowanie jest wyłączone