Plaże zatoki Pag

Na wyspie Pag znajduje 270 km długości wybrzeża. Zatoka Pag składa się z 27 km piaszczystych plaż, reszta znajduje się na zewnątrz wyspy. Położenie ich jest w stanie usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających plażowiczów: od wymagających pełnej infrastruktury, dodatkowych atrakcji urozmaicających plażowanie do lubiących intymne, prawie bezludne, ukryte małe zatoczki. Plaże na Pagu są również bardzo różnorodne, są kamienne ale również piaskowe.

Plaża Prosika

Lokalizacja : okolice miasta Pag.
Plaża odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi
ProsikaW centrum miasta Pag znajduje plaża miejska Plaża Prosika. Jej długość wynosi ok. 800 metrów, z łagodnym zejściem do morza, co jest bardzo odpowiednie dla rodzin z dziećmi. Jest to plaża odpowiednia dla małych dzieci. Przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych.
Posiada prysznice raz dodatkowe atrakcje takie jak: możliwość gry w piłkę siatkową i tenisa, wypożyczalnie rowerów wodnych i skuterów, zjeżdżalnie, punkty gastronomiczne: restauracja, kawiarnia, kiosk z jedzeniem i napojami, plac zabaw, basen
Wiele plaż znajduje się na terenie dzielnic Bašaca i Vodice.

Polub mnie
Plaże zatoki Pag

Plaże Vodice 1 i Vodice 2

Lokalizacja : okolice miasta Pag, Plaża odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi.
Kamienne plaże dzielnicy Vodice wymarzone są dla fanów łowienia ryb i nurkowania.
Vodice

Plaże Bošana

Lokalizacja : okolice miasta Pag,
Plaża odpowiednia dla rodzin z małymi dziećmi.
Bośana
Część zwana Bošana charakteryzuje się plażami kamiennymi, trudniej dostępnymi, oddalonymi od miasta Pag około 15 minut jazdy. Znajduje się tu kilka mniejszych plaż, dojazd do nich jest wygodny z powodu pobliskiej drogi. Plaże te są nieco chłodniejsze od innych plaż miasta Pag. Są odpowiednie dla osób pragnących maksymalnie wykorzystać dzień na opalanie i kąpiel w morzu. Znajduje się w tej okolicy wiele źródeł słodkiej wody. Ta część wyspy posiada jako jedyna, duży zalesiony obszar zwany Hanzino, a rosnące tu dęby są pod ochroną.Na tym terenie plaże żwirowe są trudniej dostępne, ponieważ znajdują się w głębi małych zatoczek.

Plaża FilinoPlaża DubravaPlaża TartanovoPlaża MađaricaPlaża Sv. MarijaPlaża Prnjica Plaża Katarelac
Plaża FilinoLokalizacja (najbliższa) : Kolan, Wyspa Pag
Dubrava Lokalizacja : Pag, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Plaża TartanovoLokalizacja : Pag, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Plaża MađaricaLokalizacja : Pag, Wyspa Pag
Plaża zabawy (młodzież)
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Na plaży dostępne:
Kiosk z jedzeniem i napojami
Sv MarijaLokalizacja : Kolan, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi.
Plaża PrnjicaLokalizacja (najbliższa) : Kolan, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Plaża KatarelacLokalizacja (najbliższa) : Gajac, Wyspa Pag

Plaża Zrće

Plaża ZarceLokalizacja (najbliższa) : Novalja, Wyspa Pag
Plaża zabawy (młodzież), do uprawiania sportu
Na plaży dostępne są: prysznice, restauracja, kawiarnia, kiosk z jedzeniem i napojami, piłka plażowa, plac zabaw, wynajem: parasoli, rowerków wodnych, kajaków, skuterów wodnych.
Plaża Zrće znajduje się w północnej części wybrzeża okalającego miasto Pag. Zrće ma charakter wyraźnie rozrywkowy, przeznaczona dla turystów spragnionych całodziennej zabawy. Na plaży do dyspozycji gości jest kilka obiektów, które w ciągu dnia są kawiarniami, a w nocy zamieniają się w kluby nocne i dyskoteki. Nocne życie Zrća wzbogacane jest występami gwiazd muzyki i DJ-ów zarówno chorwackich jak i zagranicznych. Cechą charakterystyczną plaży Zrće jest to, że zabawa trwa tam 24 godziny na dobe.

Plaża Paška vrata i Velebitski kanal Plaża Čista Plaża Caska Plaża Kozlinjak Plaża Ručica
Plaża Paska VrataLokalizacja : Pag, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi.
Dostęp tylko łodzią. Można znaleźć wiele rejsów i wycieczek oferujących kurs na tę plaże. Istnieje tu szereg podwodnych jaskiń i tuneli z dziewiczą florą i fauną: korale, ryby, skorupiaki. Można pływać i skakać ze skał a jeśli masz maskę i płetwy, doświadczenie będzie kompletna.
Plaża CistaLokalizacja (najbliższa) : : Kolan, Wyspa Pag Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Plaża CaskaLokalizacja : Caska, Wyspa Pag
Jest to mała miejscowość położona w zatoce na wyspie Pag. Jest to nazwa dla szerszego obszaru, który jest ograniczony z jednej strony przez plaże Zrce a po drugiej stronie przez wioski Zubovici, Kustici i Metajna, które są ogólnie zwane Barbati. Jest położona w odległości 2,5 km od Novalji.
Caska na wyspie Pag słynie z legendy o zatopionym miaście. Według historyków, to rzymskie miasto, zatonęło w IV wieku na skutek trzęsienia ziemi. Jednakże, istnieje domniemanie, że zostało opuszczone z nieznanych powodów. Różne są opinie o wielkości miejsca. Według niektórych założeń, było to miasto do 5 000 mieszkańców, podczas gdy inni historycy twierdzą że około 30 000 osób mieszkało w tym miejscu.
Plaża KozlinjakLokalizacja : Pag, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Plaża RučicaLokalizacja : Metajna, Wyspa Pag
Plaża dla rodzin z małymi dziećmi
Na plaży dostępne:
Kawiarnia
Piękna piaszczysta i kamienista plaża Rucica jest ukryta w nagich skałach. Do plaży można dotrzeć malowniczą częścią zwaną Kanjon Metajne. Ten unikalny krajobraz oferuje wiele możliwości korzystania z czystego niebieskiego morza. Wadą jest brak cienia na plaży, więc doradzam Ci przyniesienie parasoli i sprzętu w celu uzyskania cienia.

Tu znajdziesz mapkę położenie niektórych plaż

Komentowanie jest wyłączone