Plaża Pupnatska

Dla mnie największą wadą wyspy Korćula, jest głębokie morze, znajdujące się blisko brzegu, w pobliżu dostępnych plaż. Nie pływam bardzo dobrze i dlatego ciemne głębie morskie odbierają mi radość z kąpieli. Chcąc aby pływanie dawało mi maksymalnie dużo przyjemności, wybieram plaże na moją miarę, czyli :
– łagodne wejście do wody, nie lubię wskakiwać,
– nie za duża głębokość wody, abym mogła obserwować ryby.

Jak woda jest bardzo głęboka, to na wskutek braku słońca, robi się ciemno niebieska a wręcz granatowa. W takiej wodzie nic nie widać i na mnie działa to wręcz klaustrofobicznie. To nie jest miłe uczucie i staram się go unikać. Z tego powodu plaże na Korćuli są dla mnie problemem. Wyspa jest jedną z piękniejszych i chyba najbardziej rolniczą ze wszystkich wysp Dalmacji. Zawdzięcza to głównie, żyznej ziemi.
Są tu winnice i pola uprawne, jest bardzo zielona.
To jest jej zaletą ale wadą, dla mnie, są głębie znajdujące się blisko linii brzegowej.
Polub mnie
Plaża Pupnatska

Fot: Katarzyna Dorycka

Plaża Pupnatska, pod tym względem, jest miłym wyjątkiem. Znajduje się, jak sama nazwa wskazuje, w zatoce Pupnatskiej, w południowej części wyspy Korčula. Miejsce to jest oddalone 15 km od miasta Korčula, z którego dwa razy dziennie kursuje do plaży autobus.
Samochodem dojechać do niej można główną drogą, w pobliżu miejscowości Pupnat należy skręcić na południe, w drogę asfaltową. Sam koniec drogi stanowi droga szutrowa. Niestety miejsc do parkowania nie jest za dużo. Można również do niej dotrzeć rowerem lub skuterem, uprzednio wypożyczając je w mieście Korćula.

Fot: Katarzyna Dorycka

Plaża Pupnatska jest otoczona śródziemnomorską roślinnością. Chorwaci są skłonni zaliczyć ją do plaży piaskowej, ale na nasze polskie warunki jest zdecydowanie plażą żwirową z kamieniami i skałami gdzieniegdzie. Przy dobrej pogodzie, można z niej dostrzec, wyspę Lastovo.

Na plaży znajduje się WC i jest możliwość wynajmu leżaków i parasoli. Można również skorzystać ze znajdującej się na miejscu restauracji, serwującej chorwackie specjały oraz zimne napoje.

Wejście do wody jest łagodne i w miarę płytkie, dzięki temu jest idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Po kilku metrach woda z w miarę płytkiej, przechodzi w głęboką i bardzo głęboką.
Można jednak korzystać z płytszej wody i pływać wzdłuż wybrzeża. Zatoka jest bardzo szeroka i dzięki temu, pływanie nie jest nudne.
Świat podwodny jest bardzo urozmaicony ze względu na ryby i roślinność. W tym miejscu widziałam najładniejsze rybki jakie widziałam w całej Chorwacji. Jest to miejsce idealne do odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Komentowanie jest wyłączone