Plaża Nugal w okolicach Makarskiej

Półwysep Osejava rozciąga się od Makarskiej aż do Tućepi. Znajduje się na nim park. Park leśny Osejava jest największym parkiem w mieście Makarska. Właśnie na tym półwyspie znajduje się jedna z najładniejszych plaż w okolicach Makarskiej, plaża Nugal.
Plaża Nugal znajduje się pod bardzo stromymi skałami. Ważne jest, aby wybrać się na nią, właściwym szlakiem, bo wtedy droga będzie wielką przyjemnością. Droga jest naprawdę bardzo urokliwa. W innym przypadku, może być bardzo nieprzyjemna i niebezpieczna, bo skały są bardzo strome i ostre. Pierwszym problemem, jak nie mieszka się w Makarskiej, czyli jest się przyjezdnym, jest znalezienie miejsca parkingowego w celu zostawienia samochodu.

Polub mnie
Plaża Nugal

Fot: Katarzyna Dorycka

W Internecie są różne opisy jak dojść do plaży Nugal. My wystartowaliśmy z okolic sklepu Kaufland. Koło sklepu jest duży parking na którym zostawiliśmy samochód. Cały park Osejava jest ogrodzony., za Kauflandem ogrodzenia nie ma a raczej jest przewrócone. Tam weszliśmy do parku. Trzeba się kierować na szlak biegnący nad morzem. Posiada on dwie zalety, piękną drogę biegnąca nad wodą z uroczymi widokami oraz miły powiew wiatru znad morza. Poruszając się nad brzegiem morza towarzyszy nam niezmiennie przyjemny chlupot wody. Prawie cały szlak prowadzi przez sosnowy lasek, naprawdę zjawiskowy, dzięki któremu korzystamy z bardzo cennego, w takich warunkach, cienia. Zapach piniowego lasu jest dodatkowa zaletą tej trasy.

Fot: Katarzyna Dorycka

Droga raz się wspina pod górę a raz spada w dół. Jest wąska ale nie jest trudna. Spokojnie można wybrać sią z dziećmi. Duży spadek ma jedynie przy samej plaży. Tam trzeba bowiem zejść ze stromej skały.

Fot: Katarzyna Dorycka

Nie wyobrażam sobie codziennego chodzenia na tę plażę. W trakcie upału jest to dosyć męczące ale nie wyobrażam też sobie aby nie być na niej, odwiedzając Makarską. Jest to chyba najładniejsze miejsce w okolicach Makarskiej. Nie jest bardzo zatłoczone, ponieważ wymaga trochę trudu aby do niego dotrzeć. Plażę Nugal trzeba koniecznie zobaczyć. Będzie to niezapomniane wrażenie.

Fot: Katarzyna Dorycka

Odległość od Kauflandu do plaży wynosi około 1,5 km. Można ją pokonać w przeciągu 30 minut, w jedną stronę, biorąc pod uwagę zatrzymywanie na zdjęcia lub zachwycanie się widokami.

Wybierając się na Nugal wiosną lub jesienią, mamy okazję zobaczyć dodatkową atrakcję jaką jest wodospad. Wodospady, w wielu miejscach w Chorwacji, występują okresowo. Tak jest też na Nugalu. Polecam serdecznie to miejsce, bo jest warte obejrzenia.

Komentowanie jest wyłączone