Krajobrazy występujące w odległej Europie i świecie

Połączenie wielu odmiennych krajobrazów takich jak góry i morze. Znajdujemy również piękne lasy wyglądające jak nie z naszej ery. Mają bardzo piękne soczyste kolory, takie jakie u nas są jedynie na wiosnę, kontrastujące z turkusowym morzem. Mając szczęście możemy z tego samego miejsca oglądać las, góry, oraz liczne wysepki rozsiane na turkusowym morzu. Morze, nie ważne gdzie wejdziemy, będzie czyste i przejrzyste. Zawdzięczmy to kamienistemu dnu. Piasek nie mąci widoczności wody, co jest ważne, biorąc pod uwagę podwodne widoki. Mało jest piaszczystych plaż. Zazwyczaj na brzegu są skały lub małe kamyki. Chorwacja posiada jedyne w swoim rodzaju krajobrazy. Wszechobecna lawenda i jej zapach. No i drzewa oliwne. Najpiękniejsze i najstarsze drzewa oliwne znajdują się wyspie Pag.
Polub mnie
Droga w lesie

Fot: Katarzyna Dorycka

Chyba tylko Chorwacja ma tak pięknie położone miasta. Polecam do obejrzenia Korczulę, Hvar.
Na półwyspach lub na języczkach lądu wpuszczonych w morze, otoczone dookoła murami obronnymi, z wąskimi uliczkami wybrukowanymi kamieniem i z kamiennymi domami. Chodząc tymi urokliwymi uliczkami zawsze mam ochotę zajrzeć na podwórka mieszkających tam ludzi. Panuje tam wyjątkowa atmosfera; chłód bijący od kamiennych murów, bardzo oryginalne sklepy znajdujące się w takich miejscach oraz zapach wszechobecnych knajpek.

Bez trudu można znaleźć restauracje lub przytulną knajpkę z widokiem na morze i zjeść w niej obiad, składający się z bardzo świeżych i niedrogich owoców morza. Do tego życzliwi, gościnni i zawsze uśmiechnięci Chorwaci są dodatkowym atutem.

Fot: Katarzyna Dorycka

Można tam znaleźć krajobrazy, jakie występują w odległych krajach Europy i świata:
– lesiste wybrzeże,
– liczne wyspy,
– zabytkowe miasta z wąskimi uliczkami i kamiennymi domami charakterystyczne dla krajobrazu włoskiego
– nadmorskie łąki z ułożonymi z kamieni murkami, charakterystyczne dla krajobrazu Irlandii
– góry porośnięte lasami wyglądają jak w Skandynawii
– jeziora, rwące rzeki i malownicze górskie miejscowości, jak w Alpach
– skaliste tereny krasowe z głębokimi kanionami, jak te, które znamy z amerykańskiego krajobrazu

Komentowanie jest wyłączone