Kilka zasad w podróży

Dla niektórych ludzi, sama myśl o podróży może być niepokojąca. Są to najczęściej ludzie, którzy nigdy sami nie podróżowali. Przygody w podróży potrafią być naprawdę bardzo ekscytujące, szczególnie jeśli wiesz jak się w trakcie niej dobrze bawić.

Jeśli naprawdę chcesz się dobrze bawić, podczas gdy podróżujesz samodzielnie, dostosuj się do niektórych z poniższych porad:

Bądź otwarty na poznawanie nowych ludzi

Tylko w ten sposób będziesz się dobrze bawić podczas podróży samodzielnej, jeśli będziesz poznawać innych ludzi. Możesz być pewien, że spotkasz innych, którzy będą również podróżować samodzielnie. Obcowanie z nimi może być bardzo interesujące i pełne wrażeń. Może być źródłem bogatym w potrzebne Ci informacje.

Polub mnie

W podróży

Fot: Katarzyna Dorycka

Osoby podróżujące samodzielnie będą zawsze szukać innych podróżujących. Nie dotyczy to osób które mają zorganizowany pobyt przez biura podróży.
Trzeba być otwartym na poznawanie nowych ludzi. Niektórzy podróżujący indywidualnie są zbyt ostrożni aby poznawać nowych ludzi i to czasami widać. Ich mowa ciała mówi „nie zbliżaj się do mnie”. Nie bądź zbyt ostrożny. Bądź przyjazny, uśmiechaj się często i rozmawiaj z nieznajomymi. Nigdy nie wiadomo, może spotkasz kogoś kto zostanie Twoim prawdziwym przyjacielem.

Bądź ostrożny

Otwarcie na poznawanie ludzi nie oznacza, że nie trzeba być ostrożnym w ogóle. Zrelaksować się jest dobrze,  bawić się i poznawać nowych ludzi też, ale trzeba być ostrożnym i  czujnym dla tych którzy mają negatywne intencje.

Fot: Katarzyna Dorycka

Jedź do Chorwacji

Jeśli naprawdę szukasz dobrych wrażeń, jedź zagranicę, np. do Chorwacji. Interesujące jest zwiedzanie innego kraju i odkrywanie nieznanej kultury. Różne kultury mogą być bardzo zajmujące. Widzieć, jak inni ludzie żyją i poznać sposób ich życia może być bardzo interesujące. Tylko pamiętaj, szanuj ich kulturę, nawet jeśli jest Ci obca i jej nie rozumiesz.
Tylko dlatego, że robią rożne rzeczy inaczej, nie możesz być lekceważący. To Ty jesteś u nich. Każdy kraj ma nie tylko inne jedzenie, wino, krajobraz ale również zapach. To zapewnia silne emocje. Pobudza w tobie wszystkie zmysły: smaku i węchu.

Skorzystaj z wycieczek

Wycieczka pozwoli Ci zobaczyć najciekawsze miejsca w okolicy. Przewodnik opowie Ci najciekawsze lokalne informacje jakie warto wiedzieć aby się dobrze bawić. Możesz skorzystać np. ze statków wycieczkowych i na jeden dzień przenieść się na wyspę obok.

Komentowanie jest wyłączone