Nowa, dobra knajpka „Fig” w Hvarze

Zgłodniałeś oglądając zabytki Hvaru, wpadnij do cafe-baru „Fig”. Spróbuj czy Ci będzie tam smakować.
Chociaż nie najłatwiej go znaleźć, to pokochasz go, gdy się tam pojawisz. Znajduje się na uroczej uliczce śródmieścia miasta Hvar. Wspaniałe jedzenie i ciekawe drinki, jest przyjemnym i relaksującym miejscem.
Od otwarcia w zeszłym roku, Cafe-bar „Fig” została oceniona w  TripAdvisor numerem 2,  jeżeli chodzi o jej popularność. Jest to inny rodzaj restauracji, koncentrujący się na kuchni wegetariańskiej. Włącza lokalne produkty do nowych i ciekawych potraw.

Właściciel po otwarciu w 2013 roku hostelu Earthers Hostel dostrzegł potrzebę zrobienia „czegoś trochę innego” i postanowił otworzyć restaurację. Atutem jego było doświadczenie w pracy kucharza jachtowego oraz posiadanie partnera biznesowego który prowadził jeden z najlepszych barów w Melbourne. To sprawiło że stworzyli wyjątkowe miejsce mogące zaoferować swoim klientom, wszystko co Hvar ma najlepsze do zaoferowania.
Polub mnie
Jedno z wielu dań

Menu „Fig”  obejmuje takie rzeczy jak:

Fig & Ricotta flatbread – gotowane figi, ricotta, rys dżem, mache, miód, chleb z grilla.
Brie, Cranberry & Prosciutto flatbread – gotowana żurawina, brie, lokalne prosciutto, miód, chleb z grilla
Tomato & Onion Jam flatbread –  pieczone pomidory i cebula, dżem, marynowana cebula, rukola i masło czosnkowe
Apple and Smoked Goat Cheese Salad – Ccenkie plasterki jabłka, ser kozi z Istrii, quinoa, lokalny miód i oliwa z oliwek
Honey Roasted Root Vegetables with Hummus – pieczone warzywa korzenne marchew, buraki, cebula, słodkich ziemniaków i kopru z czosnkiem humus
Chipotle Chicken and Avocado Tacos – kurczak, awokado, prażona kukurydza, salsa kolendry, limonka

Jedno z wielu dań

I wiele innych potraw nie tylko wegetariańskich

„Fig” czynny jest codziennie od 9 rano do 11 po południu. Możesz go znaleźć idąc od głównego placu, do kościoła St. Stephens, 20 metrów w dół małą uliczkę pomiędzy restauracją Mizzarola i Ex Rocco. Zwróć uwagę na logo na końcu alejki.

Komentowanie jest wyłączone