Dlaczego warto pojechać do Chorwacji

Chorwacja, położona nad Morzem Adriatyckim, jest oficjalnie jednym z najpiękniejszych krajów w Europie. Dzięki unikalnej lokalizacji, jej głębokich korzeni kulturowych i niesamowitej historii,  na pewno zasługuje na odwiedzenie. Jak piękna jest Chorwacja najbardziej widać po powrocie do niej. Pierwszego dnia najintensywniej się czuje jej zapach i dostrzega jej piękno.
Oto dziesięć powodów dla których powinieneś tam pojechać:

1. Turkusowe morze

Wybrzeże chorwackie jest absolutnie piękne. Morze jest jasne i turkusowe. Chorwacja ma tysiące wysp i wysepek.

2. Historia

W całym kraju ujawniło się kilka stanowisk archeologicznych z epoki kamienia, w tym jaskini gdzie znaleziono przedmioty ręcznie wyrabiane przez ludzi, którzy mieszkali tam przed wiekami. Większość miast ma historyczne centrum, które szczyci się typowo chorwacką architekturą. Fenomenem jest połączenie krystalicznie czystej wody i zabytkowej architektury.
Polub mnie
Widok na Velebit

Fot: Katarzyna Dorycka

3. Jedzenie

Chorwacki jedzenie jest połączeniem klasycznych potraw kuchni śródziemnomorskiej i włoskiej z odrobiną nowoczesnej sztuczki. Również Chorwacja słynie z nienagannego wyboru win. Klimat jest idealny dla winnic, których jest tam wiele.

4. Kultura

Nowoczesne państwo z nowoczesnymi pasjami, ale z zrelaksowanym stylem życia. Można przeżyć najlepsze z obu światów: przyspieszone tempo miasta, ale i wspaniałą atmosferę miast nadmorskich.

5. Klimat

Chorwacja ma klimat śródziemnomorski, co oznacza, łagodne zimy i piękny okres wiosny i lata. W przeciętnym roku ma aż 2600 godzin słonecznych. To sprawia, że ​​Chorwacja jest  jednym z najbardziej nasłonecznionych regionów w basenie Morza Śródziemnego.

6. Natura

Na pięknym Adriatyku, spektakularne plaże i pasma górskie zapewniają gościom cały szereg scen, które można podziwiać. Oczywiście, w Chorwacji znajdują się również jeziora, które są doskonałym przykładem naturalnego piękna.

7. Żeglarstwo

Żeglarstwo to jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie Chorwacji. Można wynająć łódź na dzień i zwiedzić nadmorskie miejscowości i wyspy.

8. Ceny

Ceny w Chorwacji są zaskakująco rozsądne, zwłaszcza jeśli porównać je do innych krajów europejskich. Możesz cieszyć się doskonałym menu w pięknej restauracji za zaledwie dziesięć euro.

9. Latarnie morskie

Chorwacja ma wiele latarni wzdłuż wybrzeża. Wiele z nich znajduje się na bezludnych wyspach. Wizyta w latarni morskiej jest to świetny sposób, aby spotkać się z  historią Chorwacji.

11. Zachody słońca

Zachwycające.

Komentowanie jest wyłączone