Dlaczego powstała ta strona?

Otóż były dwa powody:
1. Nie potrafiłam rozstać się na okres wakacji z moim psem
2. Zawsze dobrze wychodziłam na zdobytych informacjach, od ludzi przypadkowo spotkanych w Chorwacji

Postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie będzie można wymienić się doświadczeniami z podróży. Chętnie też zapraszam, wszystkich którzy planują swoją pierwszą podróż do Chorwacji. Zawsze szukam apartamentów leżących bezpośrednio nad morzem, z ładnym widokiem z tarasu. To jest priorytet – ładny widok z okna.
Przyzwyczaiłam się również do ładnych plaż, nawet jeżeli musiałabym na nie chodzić 1,5 kilometra, ze sprzętem plażowym. Na początku szukałam odludnych plaż ze względu na psa, potem dla przyjemności kontaktu z przyrodą, która nie została jeszcze rozdeptana przez człowieka.
Polub mnie
Rybki

Fot: Katarzyna Dorycka

Zadałam sobie kiedyś pytanie; ” Dlaczego decyduję się na podróż do Chorwacji, trwającą trzy dni w jedną stronę? ” Odpowiedź była jedna…….dla morza…. Uświadomiłam sobie, że z całego wyjazdu najważniejsze jest dla mnie morze, w którym bardzo lubię snurkowanie i oglądanie rybek ( snurkowanie to potoczna nazwa pływania i nurkowania powierzchniowego najwyżej do paru metrów, z maską, rurką, i z płetwami ). Właśnie dla oglądania tych rybek, jestem gotowa czasami iść do plaży 1,5 kilometra. Im mniej ludzi tym piękniejsze morze, więcej w nim ryb, roślin i pięknych podmorskich widoków.

Fot: Katarzyna Dorycka

Oprócz snurkowania, bardzo ważny jest dla mnie ładny widok z apartamentów. Dlaczego? Co wieczór mogę oglądać spektakl zachodu słońca, oraz często zmieniający się kolor morza. Wschód słońca jest również urokliwy. Morze ma mnóstwo odcieni kolorów. Każdego wieczora i ranka wygląda inaczej. Lubię to bardzo oglądać……do tego dobry obiad, kieliszek wina lub piwa i bliska mi osoba. To jest najistotniejsze na moich wakacjach i po to jadę taki kawał drogi. Jeżeli dobrnęliście do tego miejsca, to chyba już wiecie, że szukam cichego i pięknego miejsca na wakacje. Z ładnymi plażami, z nie za dużą liczbą ludzi i ładnym, pełnym ryb morzem…

Fot: Katarzyna Dorycka

Będę jednak pisać i o innych miejscach, jeżeli spotkam je na swojej drodze, bo przecież  nie wszyscy zabierają ze sobą na wakacje psa i nie koniecznie tęsknią za miejscami odludnymi.
Postaram się również trochę napisać o najważniejszych historycznych faktach miejsc, które oglądałam i o tym co warto obejrzeć. Zawsze znajdzie się pochmurny dzień, świetny na oglądanie takich miejsc.
Zapraszam wszystkich, którzy kochają Chorwację, do podzielenia się swoimi wrażeniami i zdjęciami. Jeżeli ktoś zechce to zrobić, stworzę dla niego indywidualny profil gdzie będzie mógł umieścić swoje zdjęcia i wrażenia z podróży i podpisze to swoim nazwiskiem czy nickiem. Chciałabym też stworzyć listę fajnych i wypróbowanych apartamentów, gdzie nie będziemy jeździć w ciemno, lecz będziemy o nich wiedzieć wszystko. Naturalnie, podzielicie się z nami wiedzą o nich, wtedy jak przestaniecie z nich korzystać, bo wiem to po sobie, że do póki z nich korzystamy, to nie bardzo chcemy się z nimi dzielić.

Chętnie umieszczę Wasze linki do ciekawych miejsc, sprawdzonych apartamentów, dobrych knajpek, sklepów, galerii itd. Wszystkiego co ciekawe. Zazwyczaj na takich forach jest zakaz umieszczania linków. Ja zapraszam do reklamowania wszystkiego co jest ciekawe.

Komentowanie jest wyłączone