Dlaczego kamieniste plaże są lepsze od piaszczystych …..

Słyszy się opinie że Chorwacja jest złym miejscem na spędzenie urlopu, ponieważ nie ma piaszczystych plaż. Niektórzy twierdzą że do spędzenia udanego urlopu potrzebna jest taka reprezentacyjna plaża.
To co w jednym momencie jest złe, w innym jest zaletą. Tak jest z plażami w Chorwacji. Do opalania na pewno byłby wygodniejszy piasek niż nierówna twarda skała, ale do snurkowania już niekoniecznie. Wielką zaletą jest brak piasku na brzegu i w morzu. Wykonując zdjęcia pod wodą, widać jak bardzo jest to ważne jeżeli chodzi o podwodne widoki i jakość zdjęć. Robiąc zdjęcia kilka dni z rzędu, widać że dzień do dnia nie jest podobny, a raczej zdjęcie do serii zdjęcia. Ten sam aparat to samo miejsce ale jakość zdjęć potrafi być diametralnie różna. Wystarczy większa fala a z nią podwodny prąd poruszający wszystko co jest w wodzie: muł, kamyki, paprochy wszelkiego rodzaju, i zdjęcia nie wychodzą już tak ładne.
Polub mnie
Rybka

Fot: Katarzyna Dorycka

Fot: Katarzyna Dorycka

Drugą zaletą jaką ma Chorwacja, to spokojne morze. Nigdzie nie widziałam bardziej spokojnego morza niż jest w Chorwacji. Przy snurkowaniu i robieniu zdjęć jest to bardzo ważne bo fale popychając nas trzymających aparat, przeszkadzają w robieniu zdjęć. Trzeba też uważać aby fale nie wepchnęły nas na skały. Skały potrafią być bardzo ostre. Polecam tym, którzy nie próbowali jeszcze robić zdjęć pod wodą na spróbowanie tego. Jest to naprawdę duża frajda. Zmienia bardzo pozytywnie zwykłe pływanie. Polujemy na co ładniejsze okazy rybek a jak uda się zrobić dobre zdjęcie, to jest wielka satysfakcja. Po powrocie do naszego wakacyjnego domu, nie możemy się doczekać aby obejrzeć robione tego dnia zdjęcia.

Fot: Katarzyna Dorycka

Komentowanie jest wyłączone