Uroczystość w Ambasadzie Republiki Chorwacji

Uroczystość w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie „Na spotkanie z latem 2017”

Chorwacja4u została zaproszona na uroczystość związaną z rozpoczęciem sezonu turystycznego w Republice Chorwacji o nazwie „Na spotkanie z latem 2017”, które odbyło się 28 marca o godz. 14.30 w Ambasadzie Republiki Chorwacji w Warszawie, przy ul. Ignacego Krasickiego 25.

Na zaproszeniu od Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie czytamy:
Cyt: ” Powodem organizacji tego spotkania jest także chęć docenienia wielkiej pracy i wkładu specjalistycznych stron internetowych i blogów poświęconych Chorwacji, jak również prezentacja ubiegłorocznych rezultatów sezonu turystycznego, w których szczególne miejsce zajmują nasi polscy przyjaciele. W 2016 roku około 760 000 Polaków odwiedziło Republikę Chorwacji, co stanowi wzrost o 12% w stosunku do roku poprzedniego.

Polub mnie
Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie

Foto: Katarzyna Dorycka

W uroczystości udział weźmie Ambasador Republiki Chorwacji w Polsce Pani Andrea Bekić, a przedstawiciel Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej wystąpi z krótką prezentacją.
W czasie spotkania, we współpracy z blogiem podróżniczym Cromania.pl, odbędzie się uroczystość wręczenia nagród za najlepszą fotografię w konkursie „Twoje zdjęcie w Ambasadzie”.”
W trakcie uroczystości była bardzo serdeczna atmosfera. Poczęstowano nas Chorwackim winem, oraz pysznymi przystawkami. Chorwacja4u miała okazję porozmawiania z Panią Ambasador, Andreą Bekić i wymienienia się spostrzeżeniami dotyczącymi pobytów w tym pięknym kraju, jakim jest Chorwacja.

Odbyła się również uroczystość wręczenia nagród za najlepszą fotografię w konkursie „Twoje zdjęcie w Ambasadzie”. Nagrody były naprawdę bardzo imponujące.

Foto: Katarzyna Dorycka

I miejsce
Rejs jachtem po Adriatyku dla dwóch osób, ufundowany przez Narodowy Ośrodek Informacji Turystycznej Republiki Chorwacji zdobyła Xenia Chorwaniec za zdjęcie zatytułowane „Dubrownik”

II miejsce
Voucher na pobyt w obiekcie wakacyjnym w Chorwacji od firmy Novasol.
Elżbieta i Damian Piekarczyk za zdjęcie zatytułowane „Hvar”

III miejsce
Róża Szerement, widok na Split

5 najlepszych fotografii zostanie wyeksponowanych w siedzibie Ambasady Republiki Chorwacji w Warszawie.
Ich autorzy otrzymają nagrody od sponsorów: Gran Turismo Polonia, Lente – magazyn śródziemnomorski, Podravka i Tuloko.

Ambasador Andrea Bekić

Foto: Katarzyna Dorycka

Pani Ambasador, Andrea Bekić , powiedziała również:
Cyt:„Konkurs na najlepsze zdjęcie wykonane przez Polaków odwiedzających Chorwację jest odzwierciedleniem naszego pragnienia jak najlepszej komunikacji z Polakami, którzy coraz liczniej odwiedzają Chorwację. Chorwacja zajęła pierwsze miejsce na liście najczęściej wybieranych przez Polaków celów podróży, polscy turyści zajmują natomiast szóste miejsce pod względem ilości osób odwiedzających nasz kraj.
Dla chorwackiej gospodarki to bardzo dobra informacja, tak samo jak dla naszego przekonania, że Chorwację naprawdę można promować, jako „Potęgę piękna” – „Superpower of beauty”! Ale liczby, procenty, rachunek ekonomiczny, czy też zarobek to nie wszystko!
To, co nas wzajemnie do siebie zbliża i tworzy jeszcze głębsze więzy między naszymi narodami, które w przeszłości dzieliły podobne losy i doświadczenia, to wzajemne bezpośrednie kontakty Chorwatów i Polaków, poznawanie naszego kraju, ludzi, obyczajów i kultury.
Codziennie spotykam Polaków, którzy odwiedzili Chorwację, znają takie miejscowości, których ja we własnym kraju jeszcze nie odkryłam. Dzielimy się wrażeniami o Chorwacji, ale i o Waszym przepięknym kraju. Rozmawiając z Polakami czuję, że faktycznie jesteśmy sobie bliskimi i przyjaźnie nastawionymi narodami, zachwyca mnie też polska wrażliwość i potrzeba obcowania z Morzem Adriatyckim. Wierzę także, że ze względu na bogate dziedzictwo kulturowe w Chorwacji Polacy oprócz letniego odpoczynku i korzystania z plaży i kąpieli w morzu mogą korzystać również z tego ważnego formatu turystyki kulturalnej.”
Była to druga edycja tego konkursu.

Wszyscy laureaci

Laureaci

Foto: Katarzyna Dorycka

Komentowanie jest wyłączone