Odpowiednie ubranie w Dubrowniku

25.07.2016 na sesji Rady Miasta w Dubrowniku, przyjęto decyzję w sprawie karania turystów wchodzących do zabytkowego centrum w kostiumach kąpielowych, lub częściowo ubranych. Chodzi o to, aby nie chodzić w kostiumach kąpielowych bez braku górnej lub dolnej części odzieży.
W centrum historycznej części miasta Dubrownik, ma obowiązywać strój, ogólnie przyjęty za właściwe ubranie w przestrzeni publicznej.
Osobą które się temu zarządzeniu nie podporządkują, policjanci będą mieli prawo wymierzyć karę pieniężną w kwocie od 500 do 1000 kun.
O tym jak się ubrać się na zwiedzanie Dubrownika, warto jest pomyśleć wcześniej, ponieważ jak będziemy na miejscu, może być trudno, zmienić nasze odzienie.
Polub mnie
Nie odpowiednie ubranie

Odpowiednie informacje mają się wprawdzie znaleźć w granicach obowiązujących ograniczeń, ale łatwo ich nie dostrzec, ponieważ mogą być w innym języku niż polski.

Myślę że jest to szerszy problem.
Przy okazji może warto się zastanowić jak nas widzą Chorwaci i większą uwagę przykładać do stroju w miejscach publicznych. Dla nas są to wakacje a dla nich codzienna praca w której mogą nie mieć chęci oglądania naszej „golizny” lub bielizny. Myślę że dotyczy to również stroju w jakim wchodzimy do sklepów i knajpek.

Komentowanie jest wyłączone